Як обрати чайник:
Чайник для плити:
з чого він виготовлений?
Чайник є у кожній родині, але такий, яким задоволені всі домочадці – рідкість. Виробники прагнуть привернути увагу покупця різноманітністю форми, декору та матеріалу https://posudy.com.ua.
Саме властивості матеріалу визначають і смак напою, і час, який потрібно для закіпання. Щоб визначитись із вибором, достатньо порівняти кілька популярних матеріалів.
Нержавіюча сталь:
посуд З нержавіючої сталі видає практичного і дбайливого господаря, який не звикли кидати гроші на вітер. А все тому, що нержавіюча сталь з високою теплопровідністю. Це скорочує час на закипання води, а отже, знижує витрати енергоресурсу. Крім того, вона хімічно інертна – не окислюється. І стійка до механічних впливів, не впливає на смак води, служить довше за інші матеріали.
За бажанням, можна вибрати модель з дзеркальним або матовим поліруванням. Зовнішню поверхню чистять спеціальними засобами, а для видалення накипу користуються розчином лимонної кислоти.
Емальована сталь:
Чайник, покритий емаллю, тішить око, створює відчуття тепла та затишку. Емаль нейтральна і не вплине на смак води, поки вона залишається на своєму місці. Перепади температури емалі зі склокераміки не страшні, тоді як випадкові удари протипоказані.
від механічного пошкодженя на емалі утворюються тріщини і відколи, оголюючи незахищену сталь. А звідси один крок до іржі, яка контактує з водою.
Алюміній:
Чайник з алюмінію багато хто вважає чи не найвдалішим вибором. Вважається, що цей матеріал є небезпечним для здоров’я. Насправді на поверхні такого посуду завжди присутня тонка плівка нерозчинного оксиду металу, яка і служить природним захистом як для посуду, так і для його господаря.
Проте алюміній, який використовують для кухонного начиння, легко деформується від ударів. Якщо деформація торкнулася стінки, виникнуть проблеми із приляганням кришки. А викривлене дно порушує стійкість чайника та перешкоджає контакту з конфоркою. Однак такий чайник дешевий, тому його рекомендують використовувати лише як тимчасовий варіант.
Термостійке скло:
Термостійке скло https://posudy.com.ua
належить до найбезпечніших матеріалів, а через прозорі стіни видно рівень води – менше ризик поставити його порожнім на включену конфорку. За вагою він перевершує моделі зі сталі або алюмінію, але значно поступається чавуну та кераміці. «Мінусів» у скляної моделі лише два – чутливість до ударів об тверду поверхню та неможливість використання на індукційній плиті.
Як підібрати об’єм чайника?
Якщо чайник надто великий, для закипання потрібно більше часу та енергоресурсів. Якщо обсяг для сім’ї недостатній, його доведеться часто кип’ятити повторно – це також не найкращий вихід. Звідси питання: як вибрати чайник потрібного обсягу? Цей параметр залежить від того, скільки людей потрібно забезпечити чаєм або іншими напоями.
Для обчислення оптимального об’єму рекомендують підсумувати об’єм чашок усіх членів сім’ї та до отриманого результату додати літр. Якщо в сім’ї 4 особи, які користуються чашками ємністю 300 мл, достатньо чайника на 2,5 літри.
повний асортимент чайників ви можете подивитись на https://posudy.com.ua